Vilt 4-daagse-basis

20-01-2024 04:00  tot   06-04-2024 10:30

Oldeberkoop, Nederland

Ticket Bedrag Aantal
Vilt 4-daagse (20 januari - 6 april 2024)
Inschrijven kan tot: 19-01-2024
€ 470,00 470.0 EUR

Wil je een mooie start met viltwerk maken?

Schrijf je dan in voor de basis viltcursus van Hawar, gegeven door Adrian Salomé

Harm Harms heeft al z'n viltkennis vertaald in lesmodules en samen met Adrian Salomé een nieuwe basiscursus Vilten ontwikkeld. We zijn erg blij met Adrian als nieuwe vaste docent vilten bij Hawar. De cursus was in 2019 al een groot succes en staat dus steeds opnieuw geprogrammeerd. 

De speciaal voor en door Hawar ontwikkelde viltcursus duurt vier dagen en start op zaterdag 20 januari  en de volgende lessen zijn op 17 februari, 16 maart en 20 april .


Over de cursus

In deze basis cursus komen alle grondbeginselen van het vilten aan bod:

  • Wat is vilten?
  • Wolsoorten, Micron, Viltgeschiktheid
  • Uitleggen van wol, dik, dun, dicht, open tot een vlak
  • Techniek van nat maken, zeep, aanvilten, rollen, vollen, rechte randen/hoeken
  • Krimp berekening
  • Snoeren, kogels, ballen
  • Kleurlagen, vloeiende kleurovergangen 
  • Voorvilt, vormen knippen, componeren, verder vilten
  • Vilten met andere vezels, draden, stoffen, kralen, ed.
  • Materialen kennis over eiwit- en cellulosevezels
  • Gelaagdheid door scheidingsmateriaal tussen wollagen
  • Reliëf- en oppervlaktestructuren 
  • Verbindingen maken
  • 3D vormen vilten, gebruik van mallen en scheidingsmateriaal 

Aan het einde van deze cursus (4 dagen) is er een heel assortiment aan proeven en experimenten ontstaan en heb je goed geleerd welke mogelijkheden je heb met de vilttechniek. Natuurlijk motiveren wij je tot het maken van verdere experimenten en werkstukken naar eigen inspiratie.

Elke lesdag krijg je een pakket materialen voor de proeven van die dag en het huiswerk wat je meekrijgt.

Deelnemers hebben de mogelijkheid om in het atelier te komen werken voor € 25 per dag.


Data

les 1: zaterdag 20 januari

les 2 : zaterdag 17 februari

les 3: zaterdag 16 maart

les 4: zaterdag   6 april


 Deel dit evenement 

Een les volgen bij Hawar

Bij workshops, masterclasses en cursussen wordt er gewerkt in ons ruime en lichte atelier, alles is er mogelijk en alle gereedschappen zijn voorhanden. Daarbij heeft u het uitgebreide assortiment van onze winkel altijd dichtbij.
Lees meer over onze lessen  

Er wordt goed voor u gezorgd

Harm schept de soep opTijdens onze lessen staat de hele dag fruit, water, thee en koffie op tafel. Tussen de middag verzorgen we een uitgebreide lunch met soep, brood, streekproducten en salades.